Пенсії для членів сімей Небесної сотні

Сьогодні Верховна Рада 256-ма голосами підтримала законопроект 2162а, ініційований членами Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, а також - заступником голови Комітету з питань податкової політики Юрієм Вознюком.
Законопроект вносить зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Тепер отримувати пенсію по втраті годувальника незалежно від його страхового стажу зможуть непрацездатні члени сімей тих, чия смерть пов’язана з участю у Революції Гідності.
«У декого із загиблих залишилися вдови з маленькими дітьми на руках. Взагалі ж мова йде всього про 18 членів сімей наших патріотів. Прийняття цього Закону не вплине на показники Держбюджету та бюджету Пенсійного фонду. Відповідні пенсійні виплати становитимуть близько 200 тисяч гривень на рік. Це – найменше, що ми можемо зробити в пам'ять про тих, хто віддав життя за майбутнє України», - наголосив голова  Комітету Олександр Третьяков.
Коментуючи цю ініціативу, співавтор законопроекту, член Комітету Гліб Загорій, зазначив, що під час революції Гідності загинули молоді люди, які ще не мають необхідного страхового стажу, проте це не завадило їм стати на захист України у вирішальні часи. «Ми внесли зміни у закон, оскільки наявність у загиблих стажу не має бути критерієм підтримки їх сімей з боку держави», - сказав Гліб Загорій. 

Довідково:

Для призначення пенсії по втраті годувальника, згідно діючого законодавства, необхідна наявність у останнього страхового стажу від 1 року (у випадку смерті до 23 років) і до 15 років (у випадку смерті після 60 років).