Третьяков: 73 млн грн, конфіскованих у корупціонерів, мають бути спрямовані на житло переселенцям, які брали участь в АТО

На вчорашньому засіданні Комітету ВР у справах ветеранів та людей з інвалідністю розглядалась проблема недофінансування забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій, а також особам з інвалідністю внаслідок війни III групи. Запрошена представниця Мінфіну пообіцяла, що міністерство підготує відповідну постанову до 20 березня. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат, голова Комітету Олександр Третьяков.

«Це питання дуже важливе для людей, які не можуть повернутися в рідні домівки на окуповану територію. На обліку таких осіб перебуває майже 1600. Коштів, виділених на цю бюджетну програму у 2019 очевидно недостатньо. Сума видатків становить 25 млн гривень, що складає лише 5,3 % від потреби. Наш Комітет постійно піднімає це питання та "тероризує" ним Кабмін ще з осені. Більше того, ми навіть знайшли, де взяти відповідні кошти, щоб закрити цю дірку в бюджетній програмі. З 2017 року у держави залишився нерозподілений залишок коштів у сумі 73 мільйони гривень, джерело яких – надходження коштів, конфіскованих судами у корупціонерів. Комітет запропонував Кабміну спрямувати їх на дофінансування цієї бюджетної програми. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повністю підтримав цю пропозицію та дав відповідне доручення міністерствам. Та, на жаль, процес затягнувся. Сподіваюсь, Кабмін нарешті, знайде можливість спрямувати ці кошти на житло переселенцям, які брали участь в АТО», - зазначив Третьяков.

Також, як повідомив Третьяков, було розглянуто питання про результати виконання у 2018 році бюджетних програм з питань соціального захисту ветеранів та осіб з інвалідністю, головним розпорядником яких визначено Міністерство соціальної політики.

«Приємно було констатувати, що переважна більшість програм виконані на 98-99%. Водночас, звернули увагу Мінсоцполітики на необхідності вжиття термінових заходів для затвердження паспортів та порядків використання коштів 4-х бюджетних програм, спрямованих на соціальний захист ветеранів та осіб з інвалідністю у 2019 році року. І надалі постійно контролюватимемо цей процес», - підкреслив він.