ДОБРОВОЛЬЦІ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ІНВАЛІДНІСТЬ В АТО, ОДЕРЖАТЬ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ

Парламент прийняв в цілому як закон законопроект 2556а, внесений членами Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.

Ця законодавча ініціатива надає право на одноразову грошову допомогу добровольцям АТО, які стали інвалідами внаслідок участі в антитерористичній операції. В разі ж загибелі добровольців грошову допомогу отримають члени їх сімей.

Сьогодні така фінансова підтримка з боку держави передбачена тільки для військовослужбовців та волонтерів, які стали інвалідами, беручи участь в АТО, а у випадку смерті цих осіб – для їх родин.

«Законопроект, розроблений нашим Комітетом, встановлює соціальну справедливість по відношенню до добровольців, адже вони нарівні з військовослужбовцями захищали та захищають територіальну цілісність України, - зазначив Голова Комітету Олександр Третьяков. – Хочу наголосити, що положення законопроекту будуть поширені також на осіб, які стали інвалідами війни до його вступу в дію, а також – на їх родини».

«Одноразова допомога складатиме від 182, 7 тис грн до 304,5 тис грн у залежності від встановленої групи інвалідності добровольців та волонтерів або 609 тис. грн. у разі смерті цих осіб. Це - реальна допомога людям, які стали інвалідами, та сім’ям тих, хто загинув», - додав співавтор законопроекту Гліб Загорій.