Погляди

Олександр Третьяков вирізняється принциповістю політичних поглядів – незмінно демонструє свої переконання, які базуються на принципах демократії, європейських цінностей та української державності. Активно займаючись політикою з 2002 року, жодного разу не переходив по фракціях, не займався політичними інтригами, не змінював свої політичні погляди та переконання.

Активний учасник Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. У багатьох медіа згадувався як один із меценатів обох Майданів.

«Я готовий і далі інвестувати в ідеологію. Зауважте – не в конкретні персоналії, не в політику! Світ не вигадав кращої системи управління, ніж демократія, а ми її повільно, але вдосконалюємо»,  -вважає Третьяков

У Верховній Раді очолює Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністюведе активну законотворчу діяльність щодо державної підтримки та забезпечення належних соціальних гарантій учасників АТО, волонтерів та добровольців, сімей Героїв Небесної Сотні, активістів, які постраждали під час Революції Гідності. Cтав ініціатором Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соцзахисту окремих категорій осіб із числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій", який урівнює у пільгах жертв політичних репресій та жертв нацизму.

Став ініціатором створення в Україні Міністерства у справах ветеранів, аналогічного діючим відомствам в США, Канаді, Австралії, Хорватії та інших країнах. За підсумками парламентських слухань щодо державних гарантій учасникам АТО, Революції Гідності та членів їхніх родин, що відбулися у жовтні 2016 року, Третьяков заявив про необхідність запуску такого міністерства, є активним лоббістом реалізації цього проекту.

«Необхідно терміново розробити дієвий механізм реалізації соцзахисту в цій сфері і створити один державний орган, який буде нести відповідальність за ефективну реалізацію державної стратегії соціального захисту ветеранів», - заявляв Третьяков.

18 січня 2018 року представники профільного Комітету зареєстрували у Верховній Раді Постанову про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів щодо створення Міністерства у справах ветеранів, і 27 лютого цю постанову було ухвалено парламентом.

«Ми вважаємо, що створення Міністерства у справах ветеранів забезпечить належний контроль над виконанням бюджетних програм і суттєво спростить процедури з оформлення документів та отримання пільг - адже всі питання по соціальному забезпеченню учасників АТО і членів сімей загиблих будуть вирішуватися в одному відомстві. Це дозволить системно підійти до вирішення питання соціального захисту ветеранів, військовослужбовців і членів їх сімей», - підкреслює Третьяков.

Активно займається питаннями розвитку Києва. Є прихильником децентралізації влади, надання місцевим радам широких повноважень та обмеження кількості надходжень з обласних бюджетів до центральної скарбниці. Є автором законопроекту щодо повернення районних рад місту Києву, що сприятиме тіснішому зв’язку громади з депутатом.

«Райради повинні бути обов’язковою складовою місцевого самоврядування столиці, адже їх відновлення підтримує переважна більшість киян. Ліквідація районних рад у 2010 році призвела до узурпації місцевого самоврядування в Києві»

Підтримує прискорений курс України на євроатлантичну інтеграцію. Упевнений, що приєднання України до Північно-Атлантичного Альянсу забезпечить безпеку країни, її незалежність і суверенітет.

Завжди жорстко критикував будь-які прояви сепаратизму, його державницька позиція незламна: Україна – єдина соборна держава. Виступав за заборону пам’ятників представників тоталітарного режиму  та причетним до організації Голодомору 1932-1933 рр.

У 2010 році після перемоги Януковича на президентських виборах Третьяков перейшов в опозицію.

«Я в 2010 році публічно заявив про те, що йду в опозицію до режиму Януковича. Природно, що був і тиск, було багато «вигідних пропозицій» про співпрацю з владою, але тоді мені довелося б зрадити собі і своєму розумінню політики, яке було зі мною всі 10 років»

Виступав проти участі В. Ющенка в президентських виборах 2010 року. На думку Третьякова, головною місією Президента В. Ющенка у 2010 році мало стати забезпечення  чесних президентських виборів, а демократичний табір мав бути представлений єдиним найрейтинговішим на той час кандидатом, яким була прем’єр Юлія Тимошенко.

Принципово відстоював  єдність демократичної коаліції і необхідність команді Ющенка – Тимошенко йти на парламентські вибори 2007 року єдиним списком. 

«Поки БЮТ і «Наша Україна» перетягували ковдру між собою, державні рейдери (я маю на увазі антикризову коаліцію на чолі з Партією регіонів) захоплюють всю країну, і ведуть її у глухий кут» 

Активний учасник Помаранчевої революції. У 2004 році входив до команди Віктора Ющенка, був одним з очільників його виборчого штабу та Комітету Національного Порятунку.

У 2000-му році свідомо вступив до Народного Руху України – першої політичної сили незалежної України, яка завжди відстоювала принципи суверенності, демократії та свободи, виступала проти тоталітарного режиму, імперськості та комунізму.